fbpx
chcete-sa-dobre-vyspat-dodrzujte-tieto-zasady-feng-shui-vo-vasej-spalni
RÔZNE

Chcete sa dobre vyspať? Dodržujte tieto zásady Feng Shui vo vašej spálni

Na využívanie zásad a princípov Feng Shui vôbec nepotrebujete míňať veľa peňazí. Väčšinou ide o jednoduché umiestnenie nábytku a predmetov v dome, aby boli v súlade s prírodnými zákonmi a aby vám pritiahli do domu pozitívnu energiu a príjemné prostredie na život.

Podľa Feng Shui by vaša spálňa mala byť miestom pokoja. Mala by vo vás vytvárať pocit tepla vždy, keď do nej vstúpite. Jedná sa totiž o priestor, kde odpočívate, spíte a regenerujete sa. Takáto izba by preto mala byť vždy plná pozitívnej energie Či. Ak veríte na duchovnú a vesmírnu stránku prírody a na to, ako môže ovplyvňovať váš každodenný život, potom postupujte podľa nasledovných princípov Feng Shui pre vašu spálňu.

Na posteľ si dajte nový, hrubý matrac

Keď sa niekam presťahujete, kde už je posteľ, vždy si pre ňu kúpte nový matrac. Staré matrace v sebe nemusia po predošlých majiteľoch prechovávať dobré energie. Navyše, výber kvalitného a hrubšieho matracu je dôležitý aj pre vašu chrbticu.

Viac ako jedno zrkadlo v spálni sa neodporúča

Koncept Feng Shui neodporúča používanie zrkadiel v spálňach. Ak už ho musíte mať, tak najviac len jedno. Zrkadlo by nemalo byť na takom mieste, kde sa v ňom počas spánku môžete vidieť, lebo by do vás odrážalo energie a tie by potom mohli narúšať váš spánok.

Posteľ by mala mať správnu výšku, bez úložného priestoru

Pozitívna energia by mala byť schopná okolo vás prúdiť a nikdy by sa nemala zablokovať. Preto je dôležité mať dostatočne veľký, voľný a nezaprataný priestor pod posteľou. V dnešnej dobe mnohí dizajnéri postelí ich vyrábajú so zásuvkami na úložný priestor, čo je považované za zlé z hľadiska princípov Feng Shui, pretože cez tento úložný priestor nedokáže energia voľne prúdiť.

Posteľ by nemala byť oproti oknu

Vaša posteľ by mala byť umiestnená oproti pevnej stene, ktorá drží okolo vás pozitívnu energiu. Spanie oproti oknu oslabuje Či energiu, keďže sa nemá o čo zachytiť. Okno vám tiež neposkytuje pocit bezpečia, lebo sa napríklad môže spoza neho na vás niekto v spánku dívať, či už doslovne alebo symbolicky.

Posteľ by nemala byť oproti dverám

Hoci môže byť posteľ diagonálne oproti dverám, mala by byť čím ďalej od nich. Nikdy nemajte posteľ hneď oproti dverám. Na druhej strane by ste počas spánku mali byť schopní dvere vidieť, čiže mali by byť vedľa postele, nie za posteľou. Dverami totiž prúdi veľké množstvo Či energie. Ak by ste mali posteľ príliš blízko dverí, mohlo by vás priveľa energie ovplyvňovať a to pre pokojný spánok nie je dobré. 

Dajte vašej posteli masívne zadné čelo

Posteľ s masívnym zadným čelom vám poskytuje dobrú ochranu a veľa pozitívnej Či energie a to dokonca aj vtedy, ak na túto energiu neveríte. Navyše, keď ležíte na posteli so zadným čelom, dodáva vám to určitý pocit bezpečia oproti posteliam bez takéhoto čela.

Posteľ by nemala byť v blízkosti pracovného stola

Spálňa by mala byť rajom pokoja a odpočinku, bez každodenných rušivých vplyvov. Bolo by preto vhodné z nej odstrániť televízory aj počítače. Ak už počítač musíte mať v spálni, tak ho umiestnite čo najďalej od postele.

Strop v spálni by nemal mať trámy

Keď kupujete, prípadne si prenajímate dom či byt, uistite sa, že strop v spálni je rovný a nemá trámy, ktoré sú typické pre staršie domy. Trámy predstavujú ohrozujúcu silu s potenciálom spôsobiť škody a sú vždy rezervoárom negatívnych energií.

V spálni preferujte tlmené, teplé svetlo

Keď si budete zariaďovať spálňu podľa pravidiel Feng Shui, osvetlenie hrá tiež dôležitú úlohu pretože pomáha smerovať pozitívnu energiu počas spánku. Teplé svetelné odtiene sú z hľadiska Feng Shui lepšie, ako halogénové žiarovky a chladné LED-ky. Buď nainštalujte na steny vypínače s funkciou tlmenia, alebo použite nočné lampy s tlmeným jemným svetlom.

V spálni nemajte akvária, ani obrázky s vodou

Nikdy nemajte domáce akvárium umiestnené vo vašej spálni. Neodporúča sa tam mať ani obrazy alebo plagáty s vodou. Hovorí sa, že voda v spálni alebo objekty, ktoré ju reprezentujú, môžu priťahovať zlodejov. Preto by ste ich mali zo spálne odstrániť.

0 KOMENTÁROV

Komentár

váš email nebude zverejnený*