fbpx
v-tychto-regionoch-si-zimu-naozaj-uzijete
ZDRAVIE

V TÝCHTO REGIÓNOCH SI ZIMU NAOZAJ UŽIJETE

Prechádzky zasneženou krajinou, šálka vareného vína na romanticky vyzdobenom námestí, či horúce blaho v termálnych kúpaliskách: to všetko nájdete v nasledujúcom prehľade, ktorý sme pre vás spolu s vybranými regiónmi pripravili.  

REGIÓN STREDNÉ SLOVENSKO

Tešíte sa na zimu? My rozhodne áno! Navštívte región Stredné Slovensko, kde na Vás čaká kopa zážitkov. Veľké i menej rušné lyžiarske strediská, viac ako 250 km bežkárskych tratí, ľadopád, skialpinistické lokality či špičkové wellness centrá? Toto všetko a ešte viac môžete zažiť na vlastnej koži.

Bežkovanie ako formu oddychu vyhľadáva čoraz viac ľudí. Ak patríte k nim, svoju stopu môžete zanechať na pravidelne upravovaných bežkárskych tratiach v lokalitách Šachtičky a  v bežeckom areály Skalka.

Skialpové lyžovanie už nie je žiadna novinka. Zdolajte obľúbenú lokalitu Krížna, ktorá Vám za odmenu ponúkne dych berúce výhľady na hrebeň Nízkych Tatier.

Ak preferujete adrenalín na zjazdovkách, ten si plnými dúškami vychutnáte v známych strediskách PARK SNOW Donovaly, Skalka pri Kremnici či v lyžiarsko stredisku SKI Šachtičky. Novinkou sezóny je lyžiarsky vlek pri Horskom hotely Kráľová studňa pod vrchom Krížna. Hotel je v nepretržitej prevádzke každý deň a počas sviatkov a prázdnin ponúka rôzne pobytové balíky. Do lyžiarskych stredísk a na bežkárske trate vás zvezieme ekologicky s našimi SKIBUSMI.

Nezabudnite na NEKONEČNÚ SEZÓNKU, ktorú si môžete zakúpiť v PARK SNOW Donovaly. Vďaka nej si celý rok užijete neobmedzené lyžovanie v zime a jazdy lanovkou v lete, doplnené radom exkluzívnych zliav a výhod. 

Po nevšedný zážitok si odskočte na Skalku pri Kremnici. Nachádza sa tam jeden z najvyšších ľadopádov na Slovensku. Adrenalínová atrakcia je prístupná aj verejnosti.

Nepremeškajte skvelú zimnú dovolenku a zážitky v srdci Slovenska! Viac tipov nájdete na https://centralslovakia.eu/ alebo na FB profile @centralslovakia.

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.


REGIÓN TATRY – SPIŠ – PIENINY

Región Tatry – Spiš – Pieniny pripravuje toho na súčasnú zimu viac, než dosť. Najpestrejšiu ponuku zimných športov pre celé rodiny ponúka známa obec – klimatické kúpele Ždiar. Ponúka udržiavané zjazdovky v SKi Centrum Strednici, SKi Centre Strachan, Ski Monkova Dolina, SKi Bekeš, SKi Krasuľa, ako aj veľa ubytovacích možností. 

Najviac služieb pre návštevníkov v Ždiari má k dispozícii stredisko Bachledka Ski&Sun. Stredisko pripravuje tri krát týždenne zážitkový večerný program – Čarovná krajinka. Čarovná krajina sa rozsvieti v sprievodnom programe 27. decembra 2023 priamo v Bachledke. Návštevníkov čaká večerná prechádzka Chodníkom korunami stromov i zábavná večerná sánkovačka na 2,5 km dlhej sánkarskej trati. Chodník korunami stromov je osvetlený svetelnou reťazou dlhou až 1 234 metrov. Novinkou v stredisku je Tréningové Centrum, ktoré slúži najmä členom lyžiarskych klubov na tréningy a nová zjazdovka. Pre športovcov a priaznivcov ski alpinizmnu vyznačilo stredisko novú skialpovú trasu z Bachledovej doliny na vrchol Spišskej Magury.

Kvalitnú lyžovačku so skvelými výhľadmi zažijete aj v Levočskej doline. V Resorte Levočská Dolina sú k dispozícii vleky pre dospelých aj deti. Pre všetkých je aktuálne v ponuke výhodná cena skipasov.  Toto lyžiarske stredisko je spojené turistickou bežeckou stopou aj s bežeckým areálom v neďalekej lokalite Krúžok pri obci Úloža, kde je kvalitne upravený okruh pre klasické bežkovanie, aj pre korčuliarsku techniku. Po dobrej lyžovačke si skvelo uvoľnite svaly aj myseľ v horúcej termálnej vode vo vonkajších bazénoch blízkeho Thermal Parku Vrbov.

Okrem športových zážitkov sa návštevníci môžu počas zimnej sezóny tešiť na prehliadky historických objektov v Kežmarku, Levoči, Spišskom Podhradí, aj v Spišskej Belej – Strážkach, na množstvo koncertov, kultúrne zážitky. Región ponúka tak isto rad zaujímavých podujatí. Dňa 21.12. 2023 sa uskutočnia Spišské Vianoce – multikulturálny vianočný program národností žijúcich v Kežmarku a okolí. O niečo neskôr 17.12. 2023 – rozsvietenie Čarovnej krajiny v Bachledke.

V regióne si určite nesmiete nechať ujsť návštevu Thermal Parku Vrbov. Stredisko ponúka oblažujúci relax v zdravej mineralizovanej vV rámci ubytovacích a stravovacích služieb môžeme odporučiť Bungalovy – Thermal Park Vrbov, Resort Levočská dolina, Boutique Hotel Hviezdoslav **** Kežmarok, Hotel Club*** Kežmarok, Penzión Pltník, Penzión Kaštieľ Hanus***. Pochutnať na miestnych špecialitách pod Spišským hradom si môžete v reštaurácii Spišský salaš. www.tatryspispieniny.sk.

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.


REGIÓN HOREHRONIE

Horehronie už tradične patrí k vyhľadávaným zimným destináciám, a tým sa stáva čoraz viac obľúbeným rajom nie len pre lyžiarov, ale aj bežkárov a skialpinistov. Presvedčte sa o TOM sami!

Vstúpte do Ľadového mestečka, ktoré bude mať svoje brány otvorené od 15. 12. 2023 do 7. 1. 2024. Námestie mesta Brezno sa totiž v zime premení na miesto, ktoré bude ako vystrihnuté z vianočnej rozprávky. Zaiste jeho najväčším lákadlom bude exteriérové klzisko s bohatým kultúrnym programom a trhmi.

Zavítajte do TOP lyžiarskych stredísk a zlyžujte viac ako 90 km upravených zjazdoviek. Navštívte najväčšiu zimnú arénu – Jasná Nízke Tatry s adrenalínovými freeridovými zónami a snow parkom, ktorá sa stane v termíne 20. – 21. 1. 2024 dejiskom Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien.

Naopak nadšenci bežeckého lyžovania uvítajú približne 100 km bežeckých tratí či nekonečných zasnežených plání, na ktoré vás s Horehronie Card bezplatne odvezie Horehronský skibus. A to nie je zďaleka všetko!

NBC Osrblie bude v období 24. – 28. 1. 2024 hostiť mená svetového formátu na Majstrovstvách Európy v biatlone. Svoj návrat  dokonca prisľúbila aj legendárna Anastasia Kuzminová.

Vzrušujúcu jazdu po bohatej snehovej prikrývke môžete zažiť aj na FAT e-bikoch s hrotmi, s ktorými dokonca pokoríte aj majestátnu Kráľovu hoľu. Čaro horehronskej prírody môžete obdivovať aj počas pešich potuliek. Obľúbené trasy vás zavedú cez vyhľadávané horské chaty či útulne, kde sa môžete občerstviť, ba aj uchýliť na noc.

Viac tipov na zážitkovú zimu na Horehroní nájdete na www.horehronie.sk

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy Slovenskej republiky.


REGIÓN SEVERNÝ SPIŠ PIENINY

Ak sa rozhodujete nad výletom alebo dovolenkou na Slovensku skúste pouvažovať nad regiónom Severný Spiš Pieniny. Ponúka okúzľujúce mestá aj aj nezvyčajné atrakcie.

Až sa ocitnete v regióne Severný Spiš Pieniny, určite by ste mali navštíviť Mesto Stará Ľubovňa. Starú Ľubovňu navštevujú turisti najmä kvôli hradu, skanzenu a najnovšie aj najväčšiemu bludisku v strednej Európe. Najdominantnejším miestom Starej Ľubovne je kostol sv. Mikuláša. Kostol pochádza z roku 1280 a odkrýva nádherné stredoveké maľby – originálne Fresky, ktoré boli objavené len nedávno. Vnútro kostola sa zdobí krásnymi siedmimi oltármi, rokokovou kazateľnicou, či viac ako 100ročným organom. O kúsok ďalej môžete navštíviť Dom mešťana, ktorý uchváti svojou expozíciou štýlu bývania a spôsobu života stredovekého ľubovnianskeho mešťana.

Navštíviť sa určite oplatí aj Nestville Distillery v ktorom nájdete Nesville Chocolate, Nestville Park, Nestville Tabernu aj Nestville Farmu. V Nestville Parku sa bude určite páčiť vaším ratolestiam, pretože tu nájdu detské ihrisko, ale aj klzisko a ľadovú dráhu. Rovnako si určite obľúbia Nestville Farmu, kde nájdu ohrady, či koterce so známymi aj menej známymi zvieratami a jazdecký areál. Pre mlstné jazýčky je tu Nestville Chocolate, kde môžete ochutnať kvalitné čokoládové výrobky, belgické pralinky, zákusky, kvalitnú kávu, atď. Milovníci destilátov môžu navštíviť expozíciu Nestville Distillery. Okrem najmodernejšieho liehovaru a novej likérky, vytvorila spoločnosť Nestville Distillery v Hniezdnom aj expozíciu histórie a súčasnosti liehovarníctva a s ním spojených remesiel na severnom Spiši. Súčasťou expozície, ktorej sa môžete zúčastniť je aj degustačná miestnosť s jedným z najväčších vyrezávaných obrazov v Európe, kde budete môcť ochutnať Nestville destilované produkty. V prípade, že v areáli vyhladnete, čakať na vás bude Nestville Taberna s chutnými jedlami.

Malá rodinka, či väčšia partia si môže objednať psie záprahy na odpalisku golfového ihriska vo Veľkej Lomnici  (pri dostatku snehu) vrátane neobyčajného „mašerského“ občerstvenia. Komu by to nestačilo, nech zájde do hotela International****, známeho delikátnymi  a chutnými Ďalšou významnou atrakciou, ktorú každý návštevník Severného Spiša musí vidieť je Ľubovnianský hrad s múzeom a skanzen. Po náročnej rekonštrukcii je sprístupnený celý areál hradu. V tomto roku je exkluzívne sprístupnený najrozsiahlejší objekt hradu – renesančný palác, v ktorom sú jedinečné expozície: hradný pivovara liehovarníctvo v Starej Ľubovni. Neopakovateľnú atmosféru dotvára pod hradom situovaná národopisná expozícia v prírode s hodnotným dreveným kostolíkom z Matysovej. www.visitspis.sk

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.


REGIÓN ŽITNÝ OSTROV

Užite si pôžitok z hrejivej vody a lahodných chutí Žitného ostrova aj počas zimy!

Slnko, voda a relax počas celého roka! Žitný ostrov je známy najväčším počtom slnečných dní v roku a v obľúbených rekreačných strediskách tohto regiónu vás čaká množstvo zábavy aj počas zimy! Túžite po oddychu a potrebujete odbúrať každodenný stres?

Načerpajte novú energiu v termálnych vodách Žitného ostrova, posilnite svoju imunitu v moderných saunách a zverte sa do rúk profesionálnych masérov, ktorý vám zaručia dokonalý relax. Vyskúšajte blahodarné účinky termálnej vody v obľúbených termálnych kúpaliskách v Dunajskej Strede a vo Veľkom Mederi, kde vás okrem relaxu vo vode čaká aj množstvo wellness procedúr. Termálna voda, ktorá má priaznivé účinky na pohybové ústrojenstvo dosahuje až 39 °. Ak túžite po dokonalom relaxe, vyberte sa k nám na viac dní. Thermalpark Dunajská Streda vám ponúka možnosť ubytovania priamo v areáli. Vybrať si môžete od trojhviezdičkového hotela, cez penzióny až po autokemping, ktorý čaká svojich návštevníkov počas celého roka. Príjemné chvíle a množstvo zábavy zažijete aj v Thermal Corvinus vo Veľkom Mederi, kde sa oplatí zobrať celú rodinu! Čaká vás tu totiž zábava v celoročnom toboganovom parku!

Ste lovcom gurmánskych zážitkov? Tak nevynechajte najlepšie reštaurácie regiónu, ktoré sa každoročne zapájajú do súťaže o Najchutnejšie jedlo Žitného ostrova! Sledujte nás na Facebooku, Instagrame alebo na Youtube a držte palce súťažiacim! Na stránke www.kdeco.sk sme pre vás pripravili ďalšie inšpirácie pre príjemnú dovolenku v regióne.

Nech vás zima neodradí, na Žitnom ostrove vás čaká množstvo zábavy!

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.


REGIÓN HORNÉ POVAŽIE

Región ponúka široké možnosti aktivít v oblasti zimných športov. Ponúka turistiku v unikátnej tiesňave aj jedinečné kúpele.

Pri návšteve regiónu by ste si určite nemali nechať ujsť turistiku v Manínskej tiesňave, ktorá sa nachádza len 6 km od Považskej Bystrice. Ide o prekrásny vápencový kaňon, ktorý je najužším skalným kaňonom v strednej Európe, cez ktorý je vybudovaná cesta. V zime má túra v Manínskej tiesňave neopakovateľné čaro a preto vám ju odporúčame absolvovať.

V regióne sa nachádzajú aj unikátne kúpele Nimnica, v ktorých sa liečia onkologické ochorenia aj choroby obehového, dýchacieho a tráviaceho ústrojenstva. Sú vhodné aj pre rodinný ozdravný relax. Ak by ste si chceli prezrieť zákutia regiónu a máte radi hotelové ubytovanie, dobrým tipom je hotel Garni s vynikajúcou kuchyňou priamo v Považskej Bystrici.

Región ponúka aj ďalšie bohaté možnosti ubytovacích služieb. Spomenúť môžme napríklad luxusný hotel Gino park Palace s príjemným wellnes s vírivkami, vynikajúcimi masážami a ďalšími relaxačnými službami.  Svoje čaro má aj ubytovanie v zrubových domčekoch v zariadení Rybník Modlatín v Marikovskej doline.

Počas zimnej sezóny nesmú samozrejme chýbať ani možnosti pre zimné športy. Známym lyžiarskym strediskom je SKI Ráztoka.  V prípade priaznivého mrazivého počasia je zjazdovka plne k dispozícii. Dostupné bude aj nočné lyžovanie a bežkárske trate. Počas prevádzky bude funkčný aj vonkajší bufet s občerstvením, aj príjemná reštaurácia a ubytovanie. www.hornepovazie.sk


REGIÓN DUDINCE

Ak považujete zimu za čas, kedy je najlepšie byť v teple domova alebo nanajvýš niekde v termálnej vode, navštívte kúpeľné mestečko Dudince. Zdravá voda s príjemnou teplotou a porcedúry sú to, čo vás príjemne zohreje aj zregeneruje.

To, čo robí kúpeľné mestečko exkluzívnym, je zázračná minerálna voda. Je dvakrát mineralizovanejšia a liečivejšia, ako voda vo francúzskom Vichy, čo z nej robí unikát v celej Európe. Pôsobí blahodarne na kardiovaskulárny systém, ochorenia pohybového ústrojenstva a nervovú sústavu. Každý návštevník môže priamo ochutnať tento zázračný elixír alebo sa objednať na procedúry, masáže, či terapie v miestnych zariadeniach.

To ale nie je všetko. Pre návštevníkov, ktorí chcú toho vidieť viac, sú pripravované výlety do blízkeho aj vzdialeného okolia. Pravidelné sú výlety do Levíc, Sebechlebov, Banskej Štiavnice alebo aj do Budapešti či Ostrihomu. Návštevníci majú postarané aj o zábavu: takmer denne sú tu organizované tanečné zábavy, premietanie filmov v kine Diamant, či  vystúpenia tanečných folklórnych súborov a hudobných skupín. www.dudince.sk

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.


0 KOMENTÁROV

Komentár

váš email nebude zverejnený*